Podkast ZAOBSERWOWANE

Odcinek #1

https://spotifyanchor-web.app.link/e/0qEgEllFksb

W tym odcinku, pierwszym odcinku, krótko opowiadam o sobie, o czym będą odcinki, dlaczego zdecydowałam się na nagranie podcastu. Opowiadam również o tym jak będzie wyglądała struktura każdego odcinka i co będę zostawiała swoim Słuchaczom jako inspirację do przemyślenia. Zapraszam! Poznajcie mnie nieco!

Odcinek #2

https://spotifyanchor-web.app.link/e/gYg5fvKFksb

W tym odcinku chcę podzielić się z Wami moimi refleksjami na temat pewnej zaobserwowanej randki, obserwacji sprzed kilku lat, która zainspirowała mnie do przyjrzenia się nieco współczesnym randkom i zadania Wam kilku pytań. Czym dla Was jest randka? Co dla Was jest ważne w trakcie randki? Jakich zachowań w trakcie randki nie lubicie? A jakie Was zaskakują? 

Mnie w zaobserwowanej randce właśnie coś zaskoczyło. A co? Zapraszam do wysłuchania!

Żródła z których korzystałam bądź mnie zainspirowały przy przygotowaniu odcinka:

1. Barlińska Joanna, Szarota Piotr (2014), Śwatopogląd a style randkowania, [w:] Psychologia społeczna,  tom 9,  4 (31) 437–444, Warszawa

2. Wróblewska  – Skrzek Joanna (2017), Architektura randki a kryzys matrymonialny, [w:] Dyskursy młodych andragorów 18, Zielona Góra

3. NETFLIX: seria WIZJE PRZYSZŁOŚCI, odcinek RANDKI

Odcinek #3

https://spotifyanchor-web.app.link/e/Nw97jDRFksb

Po co robicie zdjęcia?

Dla siebie czy dla innych? Chcecie poznać siebie, zatrzymać na chwilę rzeczywistość czy potraktować tę formę jako sposób na dokumentowanie swojego istnienia?

Badacze społeczni wykorzystują zdjęcia do prowadzenia projektów badawczych, aby lepiej opisywać społeczeństwo. I, na przykład, jak chcemy opisać czyjąś pracę to będziemy fotografować pracownika w jego miejscu pracy, jego działania, z kim i w jaki sposób wchodzi w interakcje i jakiej grupie pracowników funkcjonuje.

Badacze stawiają sobie konkretne cele badawcze i tam kierują swoje umiejętności obserwacji i zbierania informacji, również za pomocą zdjęć. Gdzie jeszcze można w naukach społecznych wykorzystać zdjęcia? Zapraszam do wysłuchania odcinka!

Źródła, z których korzystałam:

1. Banks M., (2013), Materiały wizualne w badaniach jakościowych, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa;

2. Sztompka P., (2005), Socjologia wizualna. Fotografia jako metoda badawcza, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa;

3. Gądecki J., Jewdokimow M., Żadkowska M., (2017), Tu się pracuje! Socjologiczne studium pracy zawodowej prowadzonej w domu na zasadach telepracy, Wydawnictwo LIBRON – Filip Lohner, Kraków

%d blogerów lubi to: